[VIDEO 2] Další 3 tajemství rychlého učení jazyků
(+ PDF zdarma 97 zdrojů na obklopení angličtinou)

STÁHNOUT PDF

Jaká byla vaše osobní zkušenost s tradičním systémem jazykového vzdělávání?


86 komentářů: “Video1”

 1. Katarína Blašková napsal:

  Učila som sa 4 roky angličtinu na
  jazykovej škole. Rozumiem čítanému textu – čítam romány, slovník síce občas použijem, ale
  hovorenej reči nerozumiem vôbec, ale vôbec. Tak som zvedavá.

 2. Katarína Blašková napsal:

  Učila som sa 4 roky angličtinu na
  jazykovej škole. Rozumiem čítanému textu – čítam romány, slovník síce občas použijem, ale
  hovorenej reči nerozumiem vôbec, ale vôbec. Tak som zvedavá.

 3. jaromír napsal:

  Na mém tabletu nefunguje stažení v žádném prohlížeči.

 4. Pavla napsal:

  Angličtinu mám ve škole od třetí třídy. Momentálně bych měla být ve třeťáku na střední škole, ale jsem na studijním pobytu v zahraničí. Sama vidím, že v psané formě občas předčím i místní rodilé mluvčí, avšak při mluvení nastává problém. Nejen, že má ústa nejsou navyklá navazovat pro ně neobvyklá uskupení písmen, ale můj mozek pod vlivem stresu pomíchá i základní gramatiku. Znalostí mám plno, až mě překvapuje jak rychle se někdy učím slovíčka nebo pravidla v jazykové skladbě, ale posunout mluvení na další level je pro mě stále těžké. Přesně jak je zmíněno na videu, při složitější popisech například zážitků začnu v hlavě lovit další a další gramatiku až se do toho zamotám. Rozhodně bych potřebovala procvičit rychlost reakcí a zautomatizovat si myšlenky v angličtině.

 5. Jana Augustinová napsal:

  Super video, těším se na další a doufám, že s Váma se konečně dobře naučím anglicky 😄

 6. Karel napsal:

  vážení, vaše reklamní metody jsou nepříjemně agresivní. Sice nabídnete pdf a video k seznámení se s metodou, jenže tlačítko pro stažení není aktivní. Tak jsem vyzkoušel dalších x prohlížečů a pak se mi objeví, že tlačítko pro stažení se objeví po sdílení. COŽE? Ještě předtím, než poznám o co jde, už mám sdílet? To nemyslíte vážně. Ale asi jo. To se zřejmě obracíte na nesvéprávně. Kdysi jsem prodělal kursy subliminální metodou resp. tzv. brainlearning, to je fajn, pravdivé, skvělé. Což nevymyslel nikdo teď, ale bulharský profesor (jméno jsem zapomněl), což uvádí v materiálech i Američané.

  • admin napsal:

   Vyzkoušejte ještě znovu načíst stránek, mělo by už vše fungovat. Nikde neuvádíme, že jsme vše vymysleli, spíše jsme to dali do jednoho uceleného celku.

 7. Milan napsal:

  Školský systém výuky cizích jazyků (a obecně výuky jako takové) je na nic, s tím souhlasím. Nicméně dcera se ve škole naučila perfektně anglicky, protože ji to bavilo a chtěla, francouzsky průměrně, protože ji to nebavilo, ale měla to povinně. K tomu se naučila španělsky perfektně úplně sama, bez jakýchkoliv kurzů a výuky, dokonce chodila za školu na soutěže a ze španělštiny i odmaturovala (ačkoliv ji ve škole neměla) za jedna státní maturitou. Takže vše je to hlavně o tom chtít, cesta se už najde. Bez toho nemá smysl žádná metoda.

  Nevím sice, jak to bude dále pokračovat, ale silně mi to připomíná metodu Revoluční angličtina (a němčina, více než 10 let v praxi) Ivo Tomana, jen v jiném kabátě. Včetně záležitostí kolem lidského mozku a vědeckých“ výzkumů. Za sebe můžu říct, že klasická výuka slovíčka/gramatika mi je nepříjemná a neakceptovatelná odjakživa. Takto jsem se nikdy nic nenaučil. Zato mám vyzkoušeno, že nejvíce se člověk naučí poslechem/pobytem v cizojazyčném prostředí, na čemž je mimochodem založena právě Revoluční A/N.

  Tímto samozřejmě nechci nijak shazovat autora ani jeho metodu, ani propagovat něco jiného, koneckonců strýček Gůgl najde spoustu kurzů a metod a jedinečných výsledků právě „té naší“ metody. Jen mám pocit, že všechno vychází právě z té první Tomanovy (a kolektivu) „Revoluční“ metody… Takže asi na tom něco bude.

 8. Dáša napsal:

  Učila jsem se německy, rusky, anglicky a francouzsky, gramatika mi šla výborně, ale mluvit jsem se nenaučila ani v jednom z těchto jazyků. Vždycky jsem si myslela, že systém výuky cizích jazyků v našich školách je katastrofický. Věřím, že tentokrát to bude jiné, mám plán se naučit anglicky, protože jde o jazyk, kterým se domluvím prakticky všude a také jsem v něm asi nejvíce pokročilá. Těším se na další videa a pdf. Děkuji.

 9. Jakub napsal:

  Anglický jazyk jsem se učil přes 9 roků ve škole, ale s vědomostma to není žádná sláva..

 10. Zuzana napsal:

  Díky za inspirativní video. Na některé věci jsem už přišla sama, jiné jsou pro mne nové. Díky praxi se domluvím, ale na delší příběh nebo složitější problém už nedosáhnu. Třeba se mi podaří překonat onu bariéru mezi dobrý den a popisem zajímavého snu.
  Jsme zvědavá na další pokračování.
  Zuzana

 11. Drahomíra napsal:

  Jsem věčný začátečník , pořád znovu začínám a pořád nic neumím. Občas něčemu trošku porozumím z psaného textu, ale když mám mluvit, nedostanu ze sebe víc než hallo, thank you a I dont speak english :-)Mluvenému slovu nerozumím vůbec. A to jsem absolvovala i intenzívní letní nalejvárnu ve škole LITE-měla jsem z toho spíš stres a bolení hlavy-dlouhé bloky-třeba i 2 hodiny- učení se zákazem se i napít v učebně, kde bylo vedro jak v peci….pro mě horor, který mě odradil od dalších kursů. Vaše video je velmi zajímavé a vypadá smysluplně, těším se na další.

 12. Hana napsal:

  Studuji angličtinu, němčinu a španělštinu. Tyhle principy se určitě budou hodit. 🙂

 13. evi napsal:

  je fakt, že jsem už několikrát začínala angličtinu. Vždy jsem se asi po půl roce dřiny ujistila, že jsem asi blbá, neschopná, tupá, přestože mám dvě vysoké školy. Evihi

 14. Marie Š napsal:

  Nevím nevím, biflování mi nepomohlo,metoda stálého poslouchání ang.textu to bylo úplně v háji,tak by mě to bavilo -seznamovat se s cizím jazykem, ale vždy to ztroskotalo. Už jsem ztratila naději. No ještě bych to s vámi zkusila.

 15. Šárka napsal:

  Mě každý kdo jazyky zvládá říká, ať koukám na seriály s anglickým zněním, ale s titulky to nejspíše moc nepomůžu, že? Jelikož někdy si pak ani nevzpomenu, zda jsem je sledovala s dabingem nebo titulky, mám pocit, že náš mozek(nebo alespoň ten můj) angličtinu vypusti nebo jí skrátka nevěnuje pozornost.
  Ke školským systémům, nás například ve škole na ústní maturitu z jazyka připravili tak, že nám dali zpracovat slohové práce z různých témat a ty pak odříkávat z paměti..snad tento systém bude mít výsledky i u mé maličkosti.

  • Ivet napsal:

   Já bych řekla, že i s titulky to pomáhá, alespoň mě ano. Sice se člověk soustředí na to co je napsáno, ale podvědomě si zapamatovávám i fráze a samovolně je pak začnu používat.

 16. kamce napsal:

  Ach jo, já a jazyky neverending story!
  Z ruštiny, němčiny si nevybavuji téměř nic. Angličtina mi šla díky vyučujícímu, byl rodilý Američan. Chodil s námi do kina, bruslit, do hospody. Uměla jsem jí opravdu dobře, hodně jsem i rozumněla, nebála se mluvit. Ale po dvaceti letech nemožnosti jazyk uplatnit zjišťuji, že nic neumím. A potřebovala bych nejen angličtinu, také němčinu. Mojí osobní výzvou je latina a snem francouzština. Ještě jednou, naposled to zkusím. Jdu do toho, i přes velkou skepsi.

 17. Gabriela napsal:

  Už jsem vzdala pokusy o nějaké zlepšení angličtiny, ale tohle vypadá jako nenásilný způsob. Jsem zvědavá na další video.

 18. jana edrová napsal:

  je mi 73let a pořád chytám nějaká slovíčka z televize.jestli to opravdu pujde tak rychle,nevím jestitaky mě v těch letech,tak překvapím mí dva syny,kteří žijí v kanadě,až si tam dudu moci o něco sama říct.bude to pro ně překvapení

 19. Misa napsal:

  Odrazuje me uz to, ze je tu více komentářů nez shlédnutí samotného videa

  • Pavel Hrdlička napsal:

   Ano máte pravdu je to vše podvod 🙂
   nebo možná jednoduché vysvětlení, že používáme vlastní přehrávač videa, který nezapočítává shlédnutí na YouTube.

 20. Zuzana napsal:

  Na ZŠ a SŠ jsem se učila 8 let NJ a vůbec nic si nepamatuji. AJ se učím teprve 3 měsíce sama a rozumím víc než NJ. Ale ještě se mám co učit. Tak doufám že to pujde rychleji 🙂

 21. Markéta Stránská napsal:

  Moje zkušenost s naším systémem jazykového vzdělávání je špatná. Už od samého začátku učení anglického jazyka na základní škole jsem se necítila dobře. Vyučující na prvním stupni volila metodu frontální výuky, která mimo dalších negativních vlastností umožňuje také pasivitu žáků. Já byla vždy ta pasivnější, a tak mě učitelka ve třídě nechávala v tomto stavu být a věnovala se těm aktivnějším. Kvůli tomu se můj prospěch začal zhoršovat a nadšení a motivace pro další učení jazyka se začaly vytrácet. Na druhém stupni přišel teprve šok. Dostali jsme novou vyučující, která často na nás křičela za chybné odpovědi. Každou hodinu angličtiny jsem měla strach a chtěla jsem, aby už hodina brzo skončila. Až teprve na střední škole jsem se chybějící mezery doučila a úspěšně odmaturovala, ale po maturitní zkoušce jsem zjistila, že v praxi vlastně anglicky neumím. Jen jsem se dokázala naučit velké množství slovíček, dat a informací za celou tu dobu studia. Na vysoké škole jsem udělala zkoušku z anglického jazyka až na druhý pokus, ale svoje studium jazyka nevzdávám a pokračuji dál. Asi největší problém mi dělá blok z minulosti, kterou jsem popsala.

 22. Teri napsal:

  Tradičný systém výučby ako je škola,…je veľmi zlý. Absolútne nekonverzujeme , iba sa učíme to čomu polovička študentov nerozumie. Som v treťom ročníku na SŠ a smutné je, že vtela toho neviem 🙁 Preto som sa rozhodla pre vaše tipy a ktorými verím, že pochopím lepšie angličtinu. Ďakujem za túto možnosť, veľa úspechov pri pomáhaní ľuďom ako som ju a 😉

 23. Terka napsal:

  Jsem studentka vysoké školy chemicko-technologické a jazyky mě nikdy nešly. Angličtinu studuji už 11-tý rok a nedokážu krom své oblíbené barvy, věku a jména říct téměř nic. Měla jsem dobré i špatné učitele, ale i ti dobří se řídili studijním plánem, takže co jsem se naučila jsem do hodiny po testu zapomněla. Teď to bude první rok, kdy nebudu mít jazyk povinný a proto hledám alternativní učení a po dlouhé době nemám vysloveně odpor k učení se angličtiny. Je to jeden z mích snů, umět se domluvit v angličtině. 🙂

 24. Simona napsal:

  Angličtinu se učím od druhé třídy na ZŠ, teď studuji 4. ročník na střední škole a s angličtinou pořad bojuji.
  Zasekla jsem se na určité úrovni, ze které se nemůžu odrazit někam dál.
  Vaši metodu rozhodně vyzkouším.

 25. Milena Sedláčková napsal:

  Jsem asi trochu starší než zde všichni píšící.Angličtinu jsem se učila asi na tři pokusy z prac.důvodu a vždy bez úspěchu. Jsem tedy zvědavá jak to zvládnu s Vaší metodou. Rozhodně zkusím. Nikde však není uvedena cena za výuku.

 26. Jana napsal:

  Myslim, ze vsetko nebolo az take zle. To co sme sa museli nadrilovat a neustale sme to opakovali nam ostalo v dlhodobej pamati. Samozrejme bola to le stipka toho co nam malo zostat. ☺

 27. Karel napsal:

  O iPhone mi tak moc nejde, ale naučit anglicky rychle je k nezaplacení, tak vzhůru do učení..!

 28. Lenka Million napsal:

  Tradiční způsob výuky otřes… Angličtinu jsem dělala 9let, němčinu 10let..a teď když potřebuji angličtinu denně v práci tak v ní těžce plavu. Užje to 20 let co jsem dostudovala. Firma mi zaplatila kurz, ale byl tydenní, intenzivní a teď po roce jsem stejně neposkvrněná jako před ním, mi připadá.. Tuhle Vaši inovaci vyzkouším, a beru to jako výzvu.. Třeba to tentokrát zvládnu se ctí..

 29. CHozemaria napsal:

  zkusím to snad to zvládnu. Musím mluvit do jednoho roku perfektně.
  Děkuji za nabídku k učení.

 30. Diana napsal:

  Angličtinu jsem měla od 4. třídy do prváku na VŠ, takže celkem 11 let, ale moje úroveň je stále velmi bídná, zhruba A2. Neovládám časy, nemám slovní zásobu, když si nevzpomenu na nějaké slovíčko, neumím ho opsat.

  Radši bych udělala cokoli jiného, než abych se musela s někým pokoušet mluvit anglicky. Když na mě někdo promluví, popadne mě panika a utíkám pryč.

  Celý systém výuky byl založen na biflování se slovíček na písemku a když to přeženu, třikrát vyvolání v průběhu hodiny na doplnění slovíčka do textu. Nic víc.

  Zítra nastupuji do jazykovky, která nabízí odlišný přístup a je zaměřena na konverzační cvičení, tak uvidíme, co to udělá s mojí znalostí.

 31. sona napsal:

  Dobry den. Ja jsem moc rada ze za vse muze jen skolsky system, ten je zadarmo a vsichni tam musime. Ja ale za to ze neumim v cizim jazyce zadnem ani vzdychnout jsem si vinna sama. Neb jsem pri hodinach byla dusevne totalne mimo nad ucitelkou ohrnovala nos psala sms klukum fotila selficka zehlila si vlasy a malovala se poustela si you tube nebo spala a jen hlidala konec hodiny. Tak bylo uplne jedno, ze kazda hodina je rozdelena do nekolika ruznych cinnosti a v kazde je cteni poslech psani. To ze se mam ucit cele vety si vybavuju ze vsechny ucitelky rikaly mnohokrat jen ja jsem na to zvysoka kaslala. A Komensky chudak ten mel smulu ani pornem uz nas nezaujal. Vse co je v prvnim videu neni nic noveho jen to chce nehazet to za hlavu a venovat studiu pozornost pracovat pravidelne. Neni to jako ze prijdu k holici proberu drby ci hokej a cekam co pro to abych umela ucitel udela. Je to o praci meho mozku. Taky pozor rychle se cizi jazyk nauci jen opravdu zapaleny filolog, ktery uz ma velke znalosti. Tak jsem pro zaplaceni jazykovych kurzu neb vse co se i jevi zadarmo, toho si nevazime.

 32. Nell napsal:

  Máte ve všem pravdu! Český školství v angličtině stojí za nic, bohužel. Jen mě mrzí že všichni to vědí a nikdo vůbec nikdo není schopný s tím něco udělat. Je to smutné.Myslím že teď v téhle době by mohl konečně nastat zlom. Konečně by mohla nastat změna. V dnešní době informačních technologií je tu konečně naděje. Naděje jak lidi správně motivovat, a to si troufám říct jste zvládli skvěle! Řeknu Vám svoje tajemství MOTIVACE je to nejdůležitější v učení. Já jsem již několikrát během svého studia angličtiny ztratila motivaci!! A proto vím, že pokud nemáte motivaci nic se nenaučíte. Ve škole jsem se naučila pár slovíček ale to je tak asi vše. Nenaučila jsem se to hlavní a to je mluvit! Každý má jinou motivaci, motivace se musí stát vaší vášní. Moje motivace je moje láska. My boyfriend. A protože I love him , chci mu to říct. And Because on mě nerozumí český I must try to mluvit anglicky!! 🙂 😀

 33. Martin napsal:

  Naprosto s Vámi souhlasím. Jsem student vysoké školy a stále mám problém s anličtinou (hlavně mluvenou). Angličtinu se učím teprve od 1. ročníku na SŠ, přičemž jsem od 4. třídy na ZŠ měl němčinu. Z němčiny si samozřejmě pamatuji jen zlomek slovíček a nějakých pravidel. Jelikož jsme s AJ začal pozdě, bylo pro mě těžké dohnat všechny ostatní na střední škole a pak jsme byl už i demotivovaný se něco učit, když jsem viděl tak velký rozdíl mezi mnou a spolužákmi . Pak se situace trošku zlepšila navštěvováním kurzů a příprava na maturitu. Nicméně stále to nění ono. S psanou angličtinou je to pro mě jednodušší než s mluvenou. Když začnu mluvit začnou se mi plést slovíčka, zapomínám na gramatiku, a nebo si vůbec nevzpomenu co chci říct. Dříve jsem ani nerozumněl anglickým seriálům nebo filmům. Poslední období jsme se začal dívat na anglické seriály a snažil se odchytnout co vlastně kdo říká. Myslím, že to pomáhá a dokážu více rozeznat a poznat slovíčka než kdy dříve. Takže s Vaším názorem na styl vzdělávání cizích jazyků naprosto souhlasím a budu sledovat Vaše videa + si přečtu Vaše PDF.

 34. Jana Bílková napsal:

  Opravdu neskutečné…. Jsem v osmém ročníku základní školy a angličtina je pro mě šílená. Psaná slova umím, ale když dojde na mluvení, je to problém… Tohle je skvělé, určitě to vyzkouším!

 35. Kateřina Prouzová napsal:

  Pamatuji si, že jsme pořád jen něco doplňovali do pracovních sešitů. Na střední jsem měla možnost studia v Dánsku, prvních 5 měsíců jsem nebyla schopná se pořádně vyjádřit a moje angličtina byla hodně omezená, potom jsem začala rozšiřovat slovní zásobu a moje vyjadřování se zlepšovalo raketovou rychlostí. Když jsem se vrátila do Čech, byla jsem ve třídě s lidmi, kteří sotva uměli říct jak se jmenují a kolik jim je let.. nikdy mi nikdo nevyhověl, když jsem žádala těžší materiály ke studiu.

 36. Libor napsal:

  Na základce byla němčina docela zajímavá, dobrá učitelka, motivace, ale na střední to začalo upadat. Malá motivace, špatná učitelka, ale už je to delší doba…

 37. Janka Tomolová napsal:

  Ahoj, na základnej škole sme mali ruštinu….bohužiaľ neviem sa ani pozdraviť po rusky. Mali sme učiteľku, ktorá nás učila okrem ruštiny aj výtvarnú výchovu. Jej hodiny ruštiny vyzerali takto: rozdala nám výkresy, na tabuľu napísala 10 slov po rusky a povedala : nakreslite čo som napísala! A odišla do kabinetu, tak si viete predstaviť ako vyzerali tie naše hodiny…:))
  Na strednej som mala angličtinu, bolo to slabé a dookola sme sa učili len slovíčka, alebo nám učiteľ rozprával svoje zážitky zo svojich ciest. Vtedy sme sa z toho tešili, že sme mali takých učiteľov, ale keď som dospela a naozaj by som potrebovala ten jazyk ovládať, tak mi je to ľúto. Boli to premárnené roky a stratený čas v môj neprospech! Teraz mám sama deti a majú na školách angličtinu, ale ten systém sa vôbec nezmenil. Ešte popri škole im musím platiť doučovanie angličtiny, aby aspoň mali nejaké základy…..

 38. Romi napsal:

  Prosim a kdy dostaneme dalsi rady tajemstvi????dekuji moc 🙂

 39. Ing.Ferdinand Hořínek napsal:

  co na to říci..?, viděl jsem video – super, má to logiku, stáhnul jsem si pdfko – v podstatě textb toho, co bylo řečeno ve videu, OK, dobře opět logika a mé zkušenosti – po sametce jsem vzhledem k povolání nutně potřeboval angličtinu a to v krátkém čase – jazykový kurz s aktivní výukou v jazykovém centru v Komorním Hrádku – tři měsíce a pak následně další tři měsíce, OK, pak jazyková fakulta v Brně – 2 roky a výsledek – no nic moc, opravdu ztráta času, ale byl jsem nucen se naučit a hlavně angličtinu používat a nakonec jsem zjistil, že sice znám frazeologii, která je nutná k provozování povolání, ale jak přišlo na obyčejnou řeč o normálních věcech (nákup, restaurace atd.) ouha byl jsem v koncích a tak jsem šel cestou – chceš plavat – tak skoč do vody a ono to pomalu vychází – učím se tím, že se snažím hovořit s lidmi, kteří angličtinu mají za rodný jazyk a ono to jde – za půl roku jsem se naučil mluvit o normálních věcech a domluvím se s kým koli a o angličtině už nepřemýšlím, ale mluvím a ono to jde, tak si myslím, že tento způsob bude super a i v mém důchodovém věku se domluvím a hlavně se nebudu bát že něco pokazím, ono je pravdou to, že Angličani i Američani se Vám snaží porozumět a pokud něco pokazíte, tak vás nenásilně opraví a to je to co vám pomůže se angličtinu naučit – chce to poslouchat, poamatovat si celé věty a snažit se mluvit, ze začátku třeba i špatně, ale časem se chyby vytratí…

  asi tak nějak, hezký den a s chutí do toho, je to easy…

 40. Standa napsal:

  Po výuce němčiny na základní škole jsem se dostal k angličtině až na střední, kde se bohužel střídal jeden učitel za druhým a každý chtěl začínat tak nějak od začátku – gramatika, slovíčka apod., podle toho to také dopadlo, psaná angličtina by ještě šla, ale konverzace už vůbec :-(. Snad Vaše metody pomohou lépe.

 41. Šárka napsal:

  Angličtinu ve škole jsem se učila 9 let a tak tak jsem odmaturovala. Hned po matuře se téměř všechno z hlavy vykouřilo pryč. Nejvíc jsem se angličtinu naučila sledováním filmů, ale i tak nerozumím úplně všemu a když mám mluvit nastává problém.

 42. Niky napsal:

  Nejhorší pro mě asi bylo to, že jsem vyšla základní školu. Šla jsem na střední a neuměla jsem z angličtiny téměř nic. Nebavilo mě učení, protože jsem se právě učila slovíčka tímto způsobem, kočka = cat. Na střední škole jsem měla jednu profesorku a bohužel, počítá se s tím, že anglicky už dávno umíte. Jde se tedy na všechny různé časy, nová slovíčka. Postupem času jsem zapomněla i ty základní slovíčka, jako je třeba koupelna. Nedala jsem dohromady žádnou kloudnou větu, protože jsem to nepoužívala. Ve třídě byli jedinci, co uměli dobře anglicky, a pak další část, která na tom byla podobně jako já. Na nás se nebral vůbec ohled, prostě se jelo dál a nám to bylo i celkem jedno. Nic neumíme, nic nás nemotivuje, všechno se akorát hromadí. Došlo to do fáze, kdy jsem angličtinu úplně nesnášela. Vždycky, cokoliv jsem slyšela v angličtině nebo jen samotné téma ,,angličtina“ bylo pro mě pasé. Nejhorší je, že bez angličtiny nemůžete v dnešní době vůbec nic. Říkám si, že bych chtěla studovat po střední vysokou, Magisterské studium a tak dále, ovšem bez jazyka to nejde. Musím prvně zvládnout maturitu. Bohužel nejsem zvyklá mluvit a stydím se mluvit, další kámen úrazu. Od každého slýchávám, na 4 to dá snad každý, nejsem si tím úplně jistá, ale doufám, že i já budu tento případ. Tak tedy, HURÁ NA ANGLIČTINU!

 43. Přesně na tohle jsem čekala. Snad mě Váš kurz „nakopne“ 🙂

 44. Danciska napsal:

  Začiatky v škole boli veľmi biedne, myslim si, že ani učitelia nevedeli veľa. Potom prišlo učenie s deťmi, ked chodili do školy a koniec. Učím na špeciálnej škole a žiaci sa ma často pýtajú ako sa povie nejaké slovo po anglicky. Je trapne im povedať, že neviem, lebo oni sú názoru ,že učiteľka musí vedieť všetko. Tak by som sa chcela trochu ešte poučiť aj ja. Ďakujem za túto možnosť.

 45. kubo napsal:

  Ucenie hrou, tak som zvedavy … Vyskusal som viacero variant samoucenia a vzdy to stroskotalo na tej gramatike …

 46. MartinaR napsal:

  Mám pocit, že jsem věčný začátečník, tak uvidíme 🙂

 47. Láďa napsal:

  Ve škole jsem se učil povinně ruštinu, vzpomínám na to, jak nám pí. učitelka ve 4. tř. ZŠ (tehdy ZDŠ; D = devítiletá), kdy to začalo, řekla, že jednou se tak bude mluvit na celém světě. Později se přidala němčina, pak i angličtina. Za totality mě to nebavilo, neviděl jsem v tom smysl, nemohl jsem to využít a byly zajímavější věci. I zde platí známé přísloví „Opakování je matka moudrosti.“.

 48. Lena napsal:

  Super videa. Díky šílené, bohužel povinné školní docházce, jsem časem došla časek k závěru, že jsem na jazyky úplně marná a vzdala jsem to. Na základce jsme měli jen němčinu. Naše učitelka na nás byla milá, nic po nás nechtěla, hlavně, že jsme nezlobili, nějak jsme si to všichni odkroutili a mohlo se jít domů. Na střední jsem měla taky němčinu a přestože jsem se jí učila tak dlouho, nevybavuji si dnes ani JEDNO slovíčko. Pár let nás učila angličtinu z nouze přeučená ruštinářka, která do nás cpala has got (really!). Kdo to tam vynechal, dostal za pět. Ano, takhle se plýtvá časem a životem mladých lidí. Totálně mě to demotivovalo a neumím nic. Párkát jsem se hecla a zkusila to od znova, ale motám se pořád v kruhu a přesvědčení, že jsem na jazyky dřevo 🙁

 49. Viera napsal:

  Učila som sa anglicky asi 5-6 rokov. Dnes neviem nič. Znalosti som si neopakovala. Nepotrebovala som. Nemecký som sa učila 11 rokov. Veľa som zabudla, ale dnes keď ju potrebujem na veľmi veľa veci si spomeniem. Aj keď hovorím nesprávne, nehanbím sa. Dohovorim sa. Veľa rozumiem a keď si neviem spomenúť na slovíčko, tak si ho vytvorím. Potom ma opravia a lepšie si ho zapamätám. Vznikajú pri tomto veľmi komické situácie ale aspoň je zábava. Diky.

 50. Vladimira Meacham napsal:

  Hello everybody … ucila jsem se anglicky na Gymplu, kdyz jsem prijela na Floridu .. domluvit se zde byla hruza, zjistila jsem ze nic neumim. zacala jsem chodit do skoly na 4 hod. denne + jsem se obklopila jen anglicky hovoricimi lidmi, je tu plno Cechu ale ty jsem nevyhledavala.. delala jsem osetrovatelku a mela jsem dohodu ze pokud reknu neco spatne, ze me muj klient opravi abych se neucila neco spatne. nebala jsem se mluvit. Snazim se cist kdyz mam cas. a pokud se tu clovek nenarodi tak se muze ucit porad :), potrebovala bych se ted naucit Spanelsky, tipy ve videu jsou super. s tou Spanelstinou jsem zacinala asi 3x a vzdy to vzdam tak u 5- 6 lekce.

 51. Pavla napsal:

  Dobrý den, určitě máte v mnohém pravdu a ráda vaši metodu vyzkouším.

 52. Milan napsal:

  Začal som sa učiť až na vysokej škole – nutná skúška za 2 semestre štúdia. Bolo to len bifľovanie, ktoré neprinieslo dlhodobejšie výsledky. Urobil som skúšku a zabudol na angličtinu – nepotreboval som to.

 53. Kája napsal:

  ahoj, vypadá to úchvatně! Některé metody už používám, můžu říct, že to opravdu funguje. Mám otázku – bude i záznam večerního semináře? Bohužel mám v tu dobu už jiný seminář a nechci přijít ani o jeden.. 🙂

 54. Aneta Jančurová napsal:

  Anglicky se učím už tak 13 let, školský systém je v ČR vážně strašný, nikdy mě to nebavilo a téměř nic mi hodiny angličtiny ve škole nedávaly..

 55. Miloslav napsal:

  Kvalitní práce…. Vizuální stránka – super. No a ty křivky paměti a pozornosti!! Konečně někoho napadlo podívat se na to tak trošku i z psychologického pohledu. 🙂

 56. Oxana Kepičová napsal:

  zdravím,vypadať to skvěle!Jsem věčnou studentkou angličtiny,chodila jsem do kurzu,kde do vás hustily gramatiku a mluvenou řeč veľmi málo.Snažila jsem se i doma-vlastním několik učebnic,ale nejde mi to.Dokonce mám vnučky v USA a přimoji návštevě jsem je prosila o pomoc,ale nemají se mnou trpělivost.Snad je to mám věkem,ale to si nechci prípustit! Ráda by jsem se zdokonalila a překvapila vnučky při přiští návštevě.Slovíčka se na mně přilepily,ale souvislou větu nedokáži dát dorhomady a to je ten problém!Doufám,že s Vaši pomocí to dokáži.Už se těśim na 20.09.

 57. Gabriel napsal:

  Zdravím, ja sa učím Anglický jazyk celý život. Materská škôlka- tam som sa naučil jednu pesničku. Základná škola, Stredná, Výška a stále neviem komunikovať. Rozumiem, čo mi hovoria ale niečo zo seba vydať je naozaj ťažké. Dúfam, že týchto 7 tajomstiev mi dá to, čo klasický systém nedokázal.

 58. Kateřina napsal:

  Super video s velmi důležitými informacemi. Angličtinu miluji od základní školy,kterou jsem se začala učit již v páté třídě (cca v roce 1994 🙂 ). Když jsem byla v sedmé třídě, přijeli k nám na ZŠ na 14 dní studenti z USA. No a od té doby jsem byla jasná 😀 Doma jsem si vyprosila zaplacení docházky do jejich kurzu, který byl víc než super. Byla to moje první zkušenost s pravou angličtinou. Co si budeme povídat, česká učitelka v určitém věku na ZŠ v 90. letech… 🙂 Od té doby mě angličtina držela hodně, ale jak bylo zmíněno ve videu, český školský systém není úplně to pravé ořechové. Slíbila jsem si, že ihned jak to bude možné, bych se ráda podívala do USA. To byla moje motivace k účení se angličtiny. Pokračovala jsem na střední škole. Super učitelka, ale stejně stejný systém výuky. Dále rok na jazykové škole…NUDA 🙂 Má touha odjet do USA byla velká, proto jsem zjišťovala možnosti. A ejhle. Au Pair. Po nějakém roce jsem se odhodlala a opravdu odjela jako Au Pair do USA, kde jsem strávila pouze 18 měsíců. Ale mohu říci, že mi pobyt v zahraničí dal úplně nejvíc. Všechny ty roky strávené ve škole byl vyhozený čas. Velmi ráda se tam ale vracím ke svým přátelů. Nyní ale zjišťuji, že pokud neopakuji, nekomunikuji a neposlouchám anglické filmy, rozhovory atd. zapomínám. Jsem ráda, že jsem natrefila na tento web, který je více než motivační. Moc děkuji a jdu se prokousávat dalšími zajímavými informacemi, které tu mohu najít.

 59. Benjamín Kadlec napsal:

  Učím se angličtinu od 1. třídy ale vůbec nejsem spokojený s tím co umím. Když spolužák přijel z 2 letého pobytu v Americe tak uměl perfektně konverzovat a to bych chtěl umět taky jenže vím že ve škole mě to nenaučí a tak hledám pomoc tady. Myslím si že díky vám(Pavel Hrdlička) to zvládnu. 😀

 60. Radek napsal:

  Angličtinou se zabývám již 13 let a stále nevidím u sebe žádné dobré zlepšení, spíše mírné zhoršení, jelikož stávající výuka angličtiny na školách mě z veliké části úplně odradila se tento jazyk učit s radostí a chutí. Aktuálně studuji na VOŠ a výuka angličtiny je zde opravdu na bodě mrazu, protože je nám vnucováno učení se angličtiny biflováním spousty slovíček a gramatiky, kterou více upřednostňují na úkor zdokonalování se v konverzaci a dorozumívání se v tomto jazyce. Teď můžu za sebe zcela a vážně říct, že jsem výukou angličtiny školským systémem ztratil svých 13 let života, pouze biflováním se slovíček a gramatiky a nevyužil angličtinu v konverzaci při běžném životě. Při konverzaci s anglicky mluvícím člověkem je pro mě peklo mu vůbec rozumět a hlavně další mé drama je při konverzaci, kdy vytvářím pouze ty nejednodušší věty či odpovědi a do složitých frází se neodvážím pouštět, jelikož se pokaždé zaseknu v půlce věty a nevím jak dál. Doufám, že se mi konečně podaří tímto se naučit angličtinu na aktivní úrovni než je nýnější pasivní úroveň.

 61. Radek napsal:

  Školský systém pro výuku jazyků je zcela na bodě mrazu a rozhodně je pro mnoho studentů nemotivující se jej uřit s chutí a radostí, jakým je dnes vyučován, především v biflování příliš nezáživné teorie místo využití konverzování a porozumění.

 62. Koukám samey profík. Já se AJ nikdy oficiálně neučil. Tisíc slov znám jako samouk. Myslím, ale na rozhovor je to málo. Nakoupil jsme literaturu a zkoušel. Bylo to od deseti k nule. Tedy věčný začátečník. Zkusím to a uvidíme. Kdyby to šlo, ale nebudeme předbíhat. Jsem sice skeptik co se týká jazyků a mé maličkosti, ale jednou třeba ledy povolí. Bude-li na to prostor rád budu informovat ostatní pozitivněji. J.O.

 63. Béňa napsal:

  Ájinu nás „učí“ od 3.třídy, a pamatuju si jen to nejzákladnější slovíčka( he, cat, house).
  Momentálně jsem v 7. třídě, a skoro nic si nepamatuju.

 64. mirka napsal:

  Němčinu začínám stále znova a znova.Ve škole jsem ji měla tři roky,ale hlavní byly slovíčka.

 65. Lenka napsal:

  Jsem věčný student, který už to vzdal. Učení slovíček, gramatiky je moje noční můra. Že by i skoro v šedesáti to lezlo do hlavy? Jsem právě v zahraničí a bez cizího jazyku je to tu těžké. Těším se na další informace.

 66. Martina napsal:

  Videem jste mne opravdu zaujali a doufám ,že to konečně zlomí to věčné začínání.

 67. Martina napsal:

  Zkušenosti velmi podobné jako ostatní. Výsledky nejsou.

 68. helena napsal:

  mam ty same skušenosti jako ostatni neumim nic

 69. Dagmar napsal:

  Velice to pripomina metodu „skola pameti „od Jakub Pok.

  Tam se pracuje prave s pribehy, cim veselejsi, tak tim se lepe zapamatuji.

 70. sony napsal:

  Už v době, kdy jsme museli milovat SSSR a učit se ruštinu, existovaly tzv.lidové kursy ruštiny na televizních obrazovkách a gramofonových deskách. Znalosti mi bohatě stačily k maturitě, zejména proto, že na výuku se třída půlila na dvě skupiny a učitel byl opravdový pedant. Dodnes si pamatuju některá klasická díla ruské literatury v původním jazyce, a to už jsem několik let v důchodu. Oproti tomu nás učitel angličtiny nic nenaučil, protože stálým opakováním nestíhal probrat řadu lekcí. Takže jen na metodě asi moc nezáleží.

 71. Jindra napsal:

  Mám podobné zkušenosti. Němčinu jsem začínala několikrát. Angličtinu jsem se snažila učit s dětmi a stejně nic neumím.

 72. Ivana Hordějčuková napsal:

  Ahojky, 15 let sem se učila anglicky ve škole. No od třetí třídy po vysokou. A teda jsem trochu schopna porozumět nějakému filmu nebo seriálu, ale jen jednodušší věty. Video vipadalo dobře, možná se po tolika letech naučím i komunikovat a chápat konverzaci celkově a ne jen jednodušší útržky. A to na střední jsem měla skvělou učitelku a tam mě naučila nejvíc, i když na jazyky nemám talent.

 73. Bajerová Alena napsal:

  Ve školních letech nebyl u mě problém zapamatování. Až tak kolem 50.roku mi šlo učení hůře , natož zapamatování. Byla jsem samouk a možná ,to byl ten problém . Ráda se učím něco nového a tak doufám , že mi s tím pomůžete.

 74. Jaroslav napsal:

  Několikrát jsem se učil Angličtinu,
  ale stále jsem jen snad pokročilý začátečník

 75. Čenda napsal:

  Ke všemu je zapotřebí nadání. Někdo má talent na řeči, jiný ho nemá a místo toho zase vyřeší kdejakou technickou záhadu, nebo vymyslí stroj, ale mluvit anglicky bude kostrbatě. Znal jsem rodilého němce z Kadaně – tedy v Čechách narozeného a stejně ve svých 60ti letech mluvil česky jako by přijel před rokem. Já jsem se domluvil s prodavačem v Mnichově i v Bukurešti ale Angličanům nerozumím ani slovo, přesto že jich znám hodně z knih. Tak bych prosil, nekoukat na ty, kteří neumí, skrz prsty. Umí něco jiného, co zase jazykáři ne.

 76. Marie Sobotková napsal:

  Konečně bych mohla zhlédnout i filmy v angličtině, a v jiných případech nemusela číst tu“googlovštinu“, ze které stejně nerozumím celému textu

 77. Vladimír napsal:

  Před rokem jsem se začal učit Španělštinu v programu Duolingo v kombinaci s programem FlashCards. Ani po roce učení mě to nepřestalo bavit – učím se cca těch 20 minut denně. Španělština nemá české rozhraní a tak se učím přes angličtinu – jde to kupodivu výborně a tak jsem si k tomu ještě dal opakování ruštiny a němčiny. Nejdřív tak ze zvědavosti jestli to mozek zvládne, ale jde to dobře a vždycky se těším na tan další jazyk.

 78. Zuzana napsal:

  Asi na to nemám a tak bych to potřebovala

 79. Marika napsal:

  je to zaujímavá metóda

 80. Blehová Mária napsal:

  Mam 64 rokov a začala som so štúdiom Aj v decembri.Moja učiteľka odišla na materskú dovolenku a teraz hľadám spôsob ako ďalej. a nie nadarmo sa hovorí, že kto hľadá nájde dostali sa ku mne prvé dve videá. Páči sa mi to a určite to skúsim. Asi prve urobím opakovanie slovíčok, ktoré poznám ( je ich cca 200) vaším štýlom.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *