V EasyLingo máme speciální motivační odměny, které rozdáváme každý měsíc našim TOP 10 nejpilnějším studentům.

A že se jedná opravdu o hodně motivační odměny, uvidíte v následujícím interview s naším historicky prvním výhercem, panem Janem B., který si už užívá hlavní výhru – iPhone 8.

Hezký den, dnes mi dorazil telefon, moc děkuji, je nádherný!! Na fotkách uvidíte, jak velký skok mne nyní čeká 🙂 Aneb velký skok od cihly k jablíčku 🙂

Jan B.

Prvního výherce jsme si trochu vyzpovídali …

Jaké jsou Vaše dosavadní zkušenosti s výukou jazyka?

Na škole jsem studoval pouze německý jazyk. V době studia jsem ho uměl na úrovni, na které jsem se byl schopný domluvit, ale více jak 8 let jsem ho nepoužíval, proto si dnes na komunikaci v němčině netroufám. Anglický jazyk jsem se učil převážně jako samouk, ale nikdy mi mé snažení nevydrželo dlouho, proto jsem zůstal věčným začátečníkem.

Máte nějaké ověřené metody výuky?

Nejvíce mi vyhovuje vícenásobné opakování předešlé látky. Nejprve si projdu slovíčka a gramatiku a udělám příslušná cvičení v online výuce. Následně si slovíčka i gramatiku vytisknu a pak si je po dobu cca. 14 dnů opakuji (při cestování v autobuse, při čekání v obchodě, na úřadě atd). Poté již mám pocit, že si daná slovíčka i gramatický jev pamatuji dlouhodobě.

Co Vám dělá největší potíže při výuce?

Největším problémem je komunikace. V psané podobě větě i textu rozumím a umím i rychle odpovědět, ale v mluvené podobě, bez vizuální kontroly textu, špatně rozumím, proto se nyní snažím v co největší míře poslouchat a sám pro sebe si nahlas odpovídat na dotazy z textu.

Vyzkoušel jste někdy online výuku?

Je to má první zkušenost v dlouhodobém využívání online výuky a vyhovuje mi, že během dne můžu kdykoliv studovat a vracet se k cvičením, které mi jdou méně, což je hlavně poslech a verbální komunikace.

Zažil jste někdy nějaký vtipný cizojazyčný trapas, o který byste se chtěl podělit s našimi studenty a čtenáři?

V autobuse jsem pomáhal Indovi s kočárkem ze schodů a na poděkování za pomoc mi řekl „Thank you“ a já jsem mu odpověděl „You´re welcome“ a nastoupil jsem zpět do autobusu. V autobuse se mne najednou jeden starší pán ptá, jestli umím anglicky, tak mu odpovídám, že se učím, ale že základním věcem rozumím a on na to reaguje, že proč jsem tedy vítal Inda v české zemi, když je to migrant. Má snaha vysvětlil mu, že jsem ho nevítal, ale slušně odpověděl frází „není zač“, nebyla přijata s pochopením.

Janovi děkujeme za milý rozhovor a přejeme spoustu krásných zážitků a ještě více studijních úspěchů!

Nezapomeňte, že každý měsíc soutěžíme o skvělé motivační odměny. Pilně studujte a sledujte náš blog, příštím vítězem můžete být třeba Vy. 🙂

Share This

​Stáhněte si ​nejstahovanější e-book u nás
"7 tajemství rychlého učení jazyků"